Стерилізація інструментів - процес, від якого залежить здоров'я клієнтів б'юті-майстрів. Згідно з нормами СанПіН, її потрібно проводити з усіма інструментами, які можуть пошкодити шкіру людини.
Але цього процесу вчать далеко не скрізь і не скрізь говорять про важливість правильної обробки інструментів. Тому новачки (а іноді й досвідчені майстри), припускаються вельми грубих помилок.
Помилка 1. Не робити стерилізацію взагалі.
Найголовніша помилка - це нехтування професійною обробкою. А відповідно, безпекою клієнта і своєю особистою. Адже сам майстер теж не може бути впевненим, що не пораниться. Як не може бути впевненим в абсолютному здоров'ї клієнта.
Згадаймо сумну статистику минулого століття: скільки людей підхопили в манікюрних салонах ВІЛ. А крім нього є безліч інших небезпечних бактерій, вірусів і грибків.
Помилка 2. Порушувати порядок процедур стерилізації
Стерилізація інструментів складається з 4 етапів: дезінфекція, передстерилізаційне очищення, стерилізація і зберігання.Усі етапи мають бути дотримані в правильному порядку і без порушень технології. "І так зійде" - це не про стерилізацію і безпеку.
Можна поєднувати етапи дезінфекції та ПСО. Для цього можна використовувати ультразвукові ванни: так очищення буде ефективнішим, а правильний робочий розчин продезінфікує.
Помилка 3. Порушувати пропорції робочого розчину
Щоб зробити правильний робочий розчин, необхідно дотримати пропорції концентрату і води. І витримати експозицію. Не можна робити розчин на око і замочувати на приблизний час.
Завжди потрібно дотримуватися правил, прописаних у методичці.
Важливо! Робочі розчини для дезінфекції та хімічної стерилізації - це різні розчини, і режими будуть різні. Якщо ви перетримаєте інструменти в дезрозчині - це не простерилізує їх.
Помилка 4. Не зберігати простерилізовані інструменти в потрібних умовах
Зберігання інструментів - це 4 етап стерилізації. Щоб зберегти стерильність, мають бути відповідні умови, інакше в обробці не було жодного сенсу.
Стерильність підтримується двома способами:
- У крафт-пакетах - зберігають інструмент стерильним 50-60 днів (залежно від виробника).
- В ульфтрафіолетовій шафі, яка знезаражує саме повітря.
Важливо! УФ-шафа не стерилізує самі інструменти. Будьте уважні!
Помилка 5. Не контролювати процес стерилізації
Деякі майстри впевнені, що в стерилізації головне її проведення, а контроль - це вже заморочки. Ми не згодні з цим.
Контроль стерилізації за допомогою індикаторів і ведення журналу - це гарантія того, що всі процедури проведено правильно.
Щоб бути впевненим у справній роботі сухожара, необхідно використовувати індикатори 4 класу, які реагують на температуру і на час. Якщо в якійсь із 5 контрольних точок температура не триматиметься потрібний час - індикатор не змінить колір.
Журнал контролю має функцію документа, тому його варто вести справно і бути готовим його показати.
Це головні помилки, але далеко не всі, яких можна припуститися. Запрошуємо на наш онлайн-курс із професійного підходу до дезінфекції та стерилізації. у ньому ми зібрали 15-річний досвід, упакували всі практичні знання та лише потрібну теорію.
А деякі популярні терміни для б'юті сфери можете прочитати в нашій статті Словник б'юті-майстра-початківця. 12 термінів, які потрібно знати.