Стерилізація інструментів - процес, від якого залежить здоров'я клієнтів б'юті-майстрів. Згідно з нормами СанПіН, її потрібно проводити з усіма інструментами, які можуть пошкодити шкіру людини.

Але цього процесу вчать далеко не скрізь і не скрізь говорять про важливість правильної обробки інструментів. Тому новачки (а іноді й досвідчені майстри), припускаються вельми грубих помилок.

Помилка 1. Не робити стерилізацію взагалі. 

Найголовніша помилка - це нехтування професійною обробкою. А відповідно, безпекою клієнта і своєю особистою. Адже сам майстер теж не може бути впевненим, що не пораниться. Як не може бути впевненим в абсолютному здоров'ї клієнта.

Згадаймо сумну статистику минулого століття: скільки людей підхопили в манікюрних салонах ВІЛ. А крім нього є безліч інших небезпечних бактерій, вірусів і грибків.

Помилка 2. Порушувати порядок процедур стерилізації 

Стерилізація інструментів складається з 4 етапів: дезінфекція, передстерилізаційне очищення, стерилізація і зберігання.Усі етапи мають бути дотримані в правильному порядку і без порушень технології. "І так зійде" - це не про стерилізацію і безпеку.

Можна поєднувати етапи дезінфекції та ПСО. Для цього можна використовувати ультразвукові ванни: так очищення буде ефективнішим, а правильний робочий розчин продезінфікує.

Помилка 3. Порушувати пропорції робочого розчину

Щоб зробити правильний робочий розчин, необхідно дотримати пропорції концентрату і води. І витримати експозицію. Не можна робити розчин на око і замочувати на приблизний час.

Завжди потрібно дотримуватися правил, прописаних у методичці.

Важливо! Робочі розчини для дезінфекції та хімічної стерилізації - це різні розчини, і режими будуть різні. Якщо ви перетримаєте інструменти в дезрозчині - це не простерилізує їх.

Помилка 4. Не зберігати простерилізовані інструменти в потрібних умовах

Зберігання інструментів - це 4 етап стерилізації. Щоб зберегти стерильність, мають бути відповідні умови, інакше в обробці не було жодного сенсу.

Стерильність підтримується двома способами:

  1. У крафт-пакетах - зберігають інструмент стерильним 50-60 днів (залежно від виробника).
  2. В ульфтрафіолетовій шафі, яка знезаражує саме повітря.

Важливо! УФ-шафа не стерилізує самі інструменти. Будьте уважні!

Помилка 5. Не контролювати процес стерилізації

Деякі майстри впевнені, що в стерилізації головне її проведення, а контроль - це вже заморочки. Ми не згодні з цим.

Контроль стерилізації за допомогою індикаторів і ведення журналу - це гарантія того, що всі процедури проведено правильно.

Щоб бути впевненим у справній роботі сухожара, необхідно використовувати індикатори 4 класу, які реагують на температуру і на час. Якщо в якійсь із 5 контрольних точок температура не триматиметься потрібний час - індикатор не змінить колір.

Журнал контролю має функцію документа, тому його варто вести справно і бути готовим його показати.

Це головні помилки, але далеко не всі, яких можна припуститися. Запрошуємо на наш онлайн-курс із професійного підходу до дезінфекції та стерилізації. у ньому ми зібрали 15-річний досвід, упакували всі практичні знання та лише потрібну теорію.

А деякі популярні терміни для б'юті сфери можете прочитати в нашій статті Словник б'юті-майстра-початківця. 12 термінів, які потрібно знати.