Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Індикатори контролю стерилізації

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою

Індикатори контролю стерилізації - це смужки термостійкого паперу з міткою і плівкою, які показують, чи правильно пройшов етап стерилізації. На індикаторі є маркування та дві кольорові мітки: індикаторна (та, що змінює колір) і еталон порівняння (щоб можна було зафіксувати зміни).

Для чого потрібні індикатори стерилізації?

Контроль - дуже важливий момент у стерилізації. Не раз виникають запитання: а як бути впевненим у тому, що інструмент стерильний? Як перевірити роботу сухожара? Як довести клієнту і службам, що перевіряють, що всіх норм дотримано? У цьому й допомагають індикатори.

  1. Їх закладають всередину крафт-пакета і розкладають у 5 контрольних точках по всій камері сухожара (за типом конверта).
  2. Після стерилізації - вклеюють у журнал контролю стерилізації, заповнюючи всі інші графи.
  3. Це і є головний доказ, що стерилізація пройшла успішно.

Багато майстрів вважають, що їх використовувати не обов'язково, оскільки на крафт-пакетах для стерилізації вже є індикатор, і якщо він змінив колір, значить, все пройшло правильно. Але це не так.

Які бувають індикатори контролю?

Зовнішні - це індикатори, які розміщуються на крафт-пакеті або розкладаються по всій камері сухожара. Якщо хоча б один індикатор не змінив колір - не можна вважати інструменти простерилізованими, необхідно повторити стерилізацію заново. Якщо після другого-третього циклу якісь індикатори не змінили колір - сухожар працює некоректно, і потрібно звертатися по допомогу до сервісного центру виробника. Після стерилізації 5 індикаторів вклеюють до журналу контролю стерилізації. Внутрішні - розміщують всередину крафт-пакета або клеять зверху, якщо на крафт-пакеті немає індикатора.

Класи індикаторів стерилізації

У індикаторів контролю є класи. Це ті параметри, при досягненні яких індикатори змінюють свій колір. Ми опишемо їх усі, але зупинимося на 1 і 4 класах.

  • 1 клас - розміщуються зовні крафт-пакета або всередині, разом з інструментами (зовнішні та внутрішні). Якщо колір змінився - упаковка піддалася обробці. Це важлива відмінність простерилізованого від непростерилізованого крафт-пакета.
  • 2 клас - тестують ефективність і якість роботи вакуумного насоса та циркуляцію повітря в камері стерилізатора. Не використовуються під час контролю стерилізації.
  • 3 клас - реагують тільки на 1 критичний параметр. Як правило, це температура.
  • 4 клас - тест-контроль стерилізації за кількома параметрами одночасно. Індикаторна мітка змінює свій колір тільки при досягненні потрібної температури, яка тримається потрібну кількість часу.
  • 5 клас - інтегрувальні, спрацьовують на всі критично важливі параметри стерилізаційного процесу.
  • 6 клас - індикатори-емулятори (імітатори). Фіксують багато режимів і реагують на практично всі можливі параметри.

Індикатори на крафт-пакетах належать до 1 класу. Відповідно, вони змінять колір, щойно в камері сухожара підніметься достатня температура.

Індикатори 4 класу - найбільш підходящі для використання та контролю роботи сухожара.

Замовляйте індикатори контролю стерилізації Dezik з доставкою по Україні (Одеса, Львів, Харків, Київ), і перевіряйте якість вашої обробки інструментів.

Вгору