Професійна термінологія — це те, чим має володіти кожен майстер краси. Навіть якщо він не буде нею розмовляти з клієнтами, але читаючи фахові статті та матеріали, методички та інструкції, щоб знати, про що йдеться, і не звертатися щоразу до гуглу.

Ми зібрали словник стерилізації, де пояснюємо 12 термінів і скорочень, які досконало повинен опанувати б'юті-майстер-початківець.

Дезінфекція та стерилізація інструментів у термінах

1. Противірусний режим — порядок підготовки робочих розчинів для дезінфекції інструментів, які можуть пошкодити шкірний покрив.

Пропорції для концентрації вказуються в методичці, яка додається до дезінфекційного засобу.

 

2. Протигрибковий режим — порядок підготовки робочих розчинів для проведення генеральних прибирань і дезінфекції приміщень загального користування, а також процедурних і робочих кабінетів.

Пам'ятайте, що не тільки через інструмент можна заразити клієнта, а й через поверхні, з якими він стикається.

3. ПСО (передстерилізаційне очищення) — другий етап обробки інструментів (згідно з противірусним режимом). Є два способи: ручний і механічний. Ручний - інструменти очищаються за допомогою щіточки в робочому розчині. 

Механічний - інструменти поміщаються в ультразвукову мийку. Обробляючи таким способом, можна поєднувати етапи ПСО і дезінфекцію.
Пам'ятайте, що УЗ-мийка не дезінфікує сама по собі, а завдяки розчину, який в неї поміщається.

 

4. Робочий розчин — засіб, одержуваний під час змішування води і концентрату деззасобу, що використовується для дезінфекції або холодної стерилізації. 

Звертайте увагу на термін придатності та термін збереження властивостей робочого розчину. Для дезінфекції можна використовувати кілька разів. Для хімічної стерилізації інструментів - тільки один.

5. Ротація деззасобів — заміна використовуваного дезінфекційного засобу для запобігання розвитку резистентності (стійкості) мікроорганізмів.
Спірне питання серед майстрів, але ми наполягаємо, що згідно з чинними нормами, ротацію потрібно проводити кожні 6 місяців.

6. Дезінфікуючі серветки — готові до використання одноразові серветки для обробки поверхонь приладів і обладнання методом протирання.

Використовуйте їх тільки для протирання поверхонь приладів, а не інструментів.

7. Спреї для дезінфекції — готові робочі засоби для термінової дезінфекції поверхонь. Не можна використовувати на інструментах.

Зазвичай їх використовують візажисти для обробки робочих пензлів і косметики.

8. Стерилізація — повне знищення мікроорганізмів на інструментах і виробах медичного призначення. Згідно з нормами СанПін, стерилізації підлягають усі інструменти, які можуть пошкодити шкірний покрив людини.
Буває двох видів: гаряча і холодна (хімічна).

9. Стерилізатор (сухожар, автоклав) - стерилізує інструменти та матеріали, які можуть оброблятися гарячим повітрям.
Сухожар працює за рахунок гарячого повітря, автоклав - пари під тиском. У багатьох моделях також є режим сушіння інструментів.

10. УЗ ванна — прилад для обробки ультразвуком, завдяки чому відбувається очищення інструментів для манікюру. Допомагає скоротити час на ПСО, працює автономно, чим звільняє руки майстра.
Рекомендуємо використовувати для очищення фрез, щипчиків та інших інструментів із важкодоступними місцями.

11. Утилізація відходів — правила збору, зберігання та утилізації ТПВ у перукарському залі, косметології, нігтьовому сервісі, масажному кабінеті, СПА та лазнях.

ТПВ - тверді побутові відходи.

12. УФ шкаф—  камера для зберігання продезінфікованого інструменту. Зберігає стерильність інструментів за рахунок ультрафіолетового випромінювання.
Будьте уважні! Ультрафіолетова камера тільки зберігає, а не стерилізує. Якщо вам кажуть зворотне - вас обманюють!

Розуміння термінології - перший крок до професійного підходу до стерилізації та дезінфекції інструментів. Другий крок - дотримання всіх правил під час процесу обробки інструментів. Про це ми пишемо в нашому Instagram акаунті, і навчаємо на нашому онлайн-курсі.