Коли клієнт приходить до майстра манікюру, він хоче отримати гарний результат. Але це не завжди можливо через захворювання. І відповідальність майстра в тому, щоб пояснити це клієнту і дати рекомендації звернутися до лікаря-дерматолога за подальшими інструкціями і направленнями на аналізи.
Це розуміють не всі майстри. І, посилаючись на те, що вони роблять повний цикл стерилізації інструментів за всіма правилами, все одно йдуть за бажаннями клієнта і роблять процедуру.
Наш матеріал стосується тільки майстрів-естетистів, але аж ніяк не подологів, які працюють із зачищенням нігтя в разі оніхолізису, оніхомікозу, оніхогрифізу та інших захворювань нігтьової пластини.
Манікюр при оніхолізисі: можна робити чи ні?
Оніхолізис - захворювання, внаслідок якого ніготь відходить від нігтьового ложа й утворюється порожнина. Причин виникнення безліч: механічні пошкодження і травми нігтя, ураження нігтя грибком, опік нігтьової пластини тощо.
Естетично - це помітно і некрасиво. І клієнти часто хочуть просто прикрити цю проблему красивим манікюром.
Робити манікюр з покриттям при оніхолізисі категорично не можна. Гель-лак може тільки посилити проблему. Сам по собі оніхолізис не такий страшний, як те, що в порожнині, яка утворилася, дуже сприятливе середовище для приєднання вторинних інфекцій.
Що має зробити майстер естетист:
- пояснити, що це проблема, яку потрібно вилікувати;
- направити до дерматолога на аналізи;
- акуратно зняти всі покриття, і, якщо вистачає кваліфікації, акуратно зачистити ніготь. Якщо кваліфікації не вистачає, то направити до подолога.
Стерилізація інструментів для манікюру в разі оніхолізису важлива, щоб не нашкодити клієнту ще більше. Як і у всій процедурі манікюру.
Оніхомікоз нігтів: можна робити манікюр чи ні?
Грибок нігтів - найпоширеніша хвороба, яку можна підхопити через неправильну стерилізацію інструментів манікюру.
Головна відповідь на це запитання про манікюр: ні, не можна. Тривале носіння гель-лаку тільки посилює проблему, тому що створює максимально комфортне середовище для розмноження мікроорганізмів.
Перше, що має зробити майстер, коли бачить нігті, уражені грибком, - розповісти про це клієнту (коректно, не соромлячись і не знущаючись) і направити до профільного лікаря. Обов'язково потрібно здати аналізи, щоб визначити вид спор, і вже від цього призначати лікування.
Чого майстер не робить у жодному разі:
- не ставить діагноз
- не призначає ліки та поради для самолікування
- не продовжує робити манікюр, навіть якщо клієнт просить.
Важливо розуміти, що не всі захворювання нігтів, які схожі на грибок, такими є. Це може визначити лікар, коли побачить аналізи.
Також важливо не тиснути на клієнта. спілкуватися з ним м'яко і коректно. Тому що він і так соромиться своєї проблеми і, найімовірніше, наляканий, тому що раніше грибок лікували радикальним способом - видаленням нігтя у хірурга. Зараз ці проблеми лікуються набагато простіше, і важливо дати це зрозуміти клієнту.
Стерилізація та дезінфекція інструментів для манікюру під час роботи з ураженими нігтями
У роботі б'юті-майстра стерилізація важлива і унормована документами. За СанПін стерилізації підлягають усі інструменти, які можуть пошкодити шкірний покрив людини.
- Коли майстер працює з ураженими нігтями, вдвічі важливіше добре обробити інструменти та робоче місце, щоб інші клієнти не заразилися.
- Майстер зобов'язаний використовувати засоби особистого захисту: одноразові рукавички і маску.
- Необхідно користуватися професійним сертифікованим стерилізатором: сухожаром або автоклавом.
- Інші товари для якісної професійної стерилізації є у нас в каталогах. Оформляйте замовлення через кошик сайту.
- Записуйтеся на наш курс з професійної стерилізації та дезінфекції. Цих знань вам вистачить для того, щоб вивести ваші послуги б'юті-майстра на новий рівень.